Soļi, lai beigtu par sevi šaubīties

Ja Tu šaubies par sevi, darbs netiek padarīts. Protams, kaut kā jau tas iet uz priekšu, bet ne tik labi, kā gadījumā, ja tu būtu pilnīgi brīvs no bailēm.

Šeit es nosaucu šaubas par bailēm, jo – kas tad cits, ja ne bailes, neļauj tev doties uz priekšu, vilcinot lēmumus un tiem sekojošo rīcību.

Tomēr – esi drosmīgs! Šaubīties nozīmē vienīgi neprasmi ātri pieņemt lēmumus. Ātri, bet pārdomāti. Tu nedrīksti lēmumu pieņemšanas procesu steidzināt – ne sevī, ne citos, taču zini: ja šaubies, vilcinies, tātad tev ir attīstības un izaugsmes iespēja.

Kā jebkurā darbībā, arī lēmumu pieņemšanas procesā nepieciešamas zināšanas, kuras tu vari iegūt, čakli nododoties zinību apguvei. Jebkura darba darītājam nemitīgi jāpilnveidojas, jābūt informētam par jaunāko savā profesionālajā jomā, jo tikai tā iespējams sasniegt tādu līmeni, kas turas pasaules gudrāko prāto vidū.

Sava sfēra jāpārzina kā pieci pirksti. Bīsties situācijas, kad tev šķiet – nu es zinu visu! Pamācies, apgūsti ko jaunu, un tu sapratīsi, cik daudz vēl neapgūta priekšā. Līdzība ar augošu graudu paskaidros manu domu vēl labāk. Proti, grauds, kurš tikko iesēts zemē, saskaras ar apkārtējo vidi pavisam minimāli. Kad tas plešas, tā virsmas laukums kļūst aizvien lielāks, līdz ar to aizvien vairāk saskares punktu ar zemi un – vairāk vielas, ko apzināties. Tu esi kā augošs grauds.

Godīgi – arī graudam ir apziņa. Viss ir dzīvs!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.