Par kredītkartēm

Jau daudzus gadus kredītkartes ir neatņemama cilvēku dzīves sastāvdaļa, kuras tiek lietotas gan brīžos, kad nepieciešam nauda kādam lielākam pirkumam, kuru šobrīd par personīgajiem līdzekļiem nevaram atļauties, gan vienkāršu ikdienas maksājumu veikšanai.

Ar ko kredītkarte atšķiras no debetkartes?

Gan kredītkarti, gan debetkarti ir iespējas izmantot ikdienas maksājumu veikšanai, skaidras naudas izņemšanai un pirkumiem internetā, taču kredītkartē papildus jūs personīgajiem finansiālajiem līdzekļiem ir pieejams arī jums piešķirtais kredītlimits jeb aizdevums, kuru varat izmantot, kad jūsu līdzekļi beigušies. Par piešķirto kredītlimitu ir jāmaksā tikai tad, ja to tērējat un tikai par to aizdevuma summu, kuru esat iztērējis. Jārēķinās ar to, ka kredītkartes gada uzturēšanas maksa vienmēr ir augstāka nekā debetkartei un var parasti svārstās robežas no 10 līdz 400 EUR.

Kredītkartes izmantošana

Kā jau iepriekš tika minēts, ar kredītkarti gluži tāpat kā ar debetkarti iespējams norēķināties par pirkumiem gan klātienē, gan internetā izņemt skaidru naudu un veikt dažādas finanšu operācijas, taču kredītkarte bieži vien paver vairākas iespējas, kuras debetkaršu lietotājiem nav pieejamas, piemēram, vairākas pasaules autonomas izīrē automašīnas tikai kredītkaršu lietotājiem, kā apmaksas veidu nepieņemot skaidru naudu vai debetkarti, tādu pašu maksājumu sistēmu noteikušas arī dažas avio kompānijas un viesnīcu tīkli. Kredītkaršu īpašniekiem bieži vien tiek piedāvātas arī dažādas atlaides un īpašie piedāvājumu pie bankas sadarbības partneriem.

Kredītkartes kredītlimits ir atkarīgs no personas ienākumiem un kredītvēstures, kas pirms kredītkartes izsniegšanas tiek rūpīgi izvērtēta. Kredītlimitu varētu salīdzināt ar ātro kredītu, kuru aizņemas, tad kad gadījušies kādi neparedzēti izdevumi vai priekšlaicīgi beigušies personīgie līdzekļi, taču šo abu aizdevumu lielākā atšķirība ir tā, ka par kredītlimitu ir jāmaksā tikai tad, ja tas tiek tērēts, turklāt tikai par to summu, kura ir iztērēta. Kredītkartē esošo aizdevumu var tērēt pa daļām un aizņemties vairākkārt, ja tiek pildīti visi lietošanas nosacījumi un katru mēnesi atmaksāta vismaz minimāla summa par aizdevumu, par kuru iepriekš esat vienojies ar kredītkartes izsniedzēju.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.