Noderīgi knifi, lai ietaupītu naudu uz apģērba rēķina

Naudu ietaupīt gribas mums visiem. Bagāts vai nabags – praktiski domājošs un pozitīvi noskaņots cilvēks centīsies savus pirkumus realizēt tā, lai no tiem būtu gan maksimāls labums, par minimāliem izdevumiem.

Sāc domāt par savu apģērbu kolekciju veidā. Viss, kas Tev jādara, ir – jāizvēlas tāds apģērbs, kas pieskaņots jau iepriekš pirktajiem apģērba gabaliem. Pārskati savu garderobi! Ja Tavā īpašumā atrodas pārsvarā tumšas drēbes, Tu piederi pie laimīgajiem, kuri var izvēlēties visu krāsu apģērbu. Tumšam piestāvēs gan krāsains, gan jau līdzīgi toņi. Tas pats attiecas uz apģērba stilu. Ja esi sapratis, ka Tavs drēbju skapis glabā lielākoties viena stila apģērbus, turpini ieturēt to. Nebaidies, ja nāks brīdis, kad vēlēsies stilu pamainīt, būs arī iespēja to darīt.

Iepērcies tikai tad, kad tas patiešām nepieciešams. Daudzi no mums pieraduši pirkt drēbes garastāvokļa ietekmē. Piemēram, man dažkārt „izdodas” iepirkties tieši tad, kad esmu nomākta, neapmierināta un meklēju mierinājumu. Diemžēl jāsaka, ka bez šī apģērba varētu arī pilnībā iztikt, tā vietā iegādājoties, teiksim, teātra biļetes vai jaunākajam džinsu pārim pieskaņotas kurpes. Tomēr pārsvarā tā nenotiek – jo mēdzu iepirkties spontāni, sekojot savām iegribām. Taču man ir prieks, ka esmu to piefiksējusi un atzinusi. Tas ir solis ceļā uz praktisku iepirkšanos.

Izvēlies apģērbu tieši tādu, kāds patīk tev. Es saprotu, bieži gadās, ka iepirkumos mūs pavada draugs, draudzene vai tu lūdz ieteikumus veikala pārdevējiem. Ja Tev ir nācies sastapties ar nožēlas pilno atziņu – ak, vai, šo gan nevajadzēja pirkt!, tev turpmāk jācenšas darīt viss, lai sekotu tieši savām izjūtām. Ir saprotams, ka gribas izdabāt draudzenes vēlmēm. Viņa vēlas tevi redzēt tajā tvīda kreklā (mēs būsim tik saskanīgs pāris!), valkājam tās krosenes (cik forši tās izskatīsies pie tavām jaunajām džinsām!) un iešļūcam tajās mājas čībās (cik mīļi tās Tevi gaidīs pie durvīm ik vakaru!). Draugs var tevi noskaņot tieši tai apakšveļai vai tam lakatam. Tev nav jāpakļaujas! Pats par sevi jau nav nekas slikts, ja vēlies kādam darīt prieku. Taču, ja šīs iepirkšanās metodes kļuvušas kaitinošas, varu tev ieteikt vienu – ātrāk tiec no tām vaļā. Tu jutīsies vieglāk, brīvāk un spēsi pats organizēt sev satriecošu apģērbu izvēli.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.