Lietotu auto un jaunu auto – auto līzings

Vai auto kredīts, kuru piešķir lietotu automašīnu iegādei, atšķiras no tā, kas tiek izmantots jaunām automašīnām?

Automašīnas iegāde, lai gan parasti aizraujošs un satraucošs process, tā vienmēr ir saistīta ar nepieciešamā finansējuma iegūšanu. Auto kredīts šobrīd ir salīdzinoši viegli iegūstams, tādēļ to izmanto liela daļa automašīnu pircēju. Kreditori piedāvā dažāda veida automašīnu finansēšanas iespējas, kas parasti atšķiras jaunām un lietotām mašīnām, tādēļ, lai pilnībā izprastu visas iespējas un izvēlētos pareizo finansējuma veidu, ir svarīgi uzzināt visu informāciju kā par lietotu, tā arī jaunu automašīnu kreditēšanas iespējām. Pirmais solis, lai pieņemtu pareizo lēmumu, ir noteikt, kādu automašīnu vēlies – jaunu vai lietotu?

Jaunas automašīnas finansēšana

Jaunas automašīnas iegāde var būt vienkāršāks process, jo aizdevējam ir precīza informācija par to, kas tiek pirkts un cik tas maksā. Vairākiem dīlera centriem ir sadarbība ar konkrētām bankām, kas ļauj tiem piedāvāt aizdevumus uz izdevīgākiem nosacījumiem. Lai gan mazākas procentu likmes var šķist ļoti saistošas, attiecībā uz jaunas automašīnas iegādi būtiski ir saprast to, ka tā maksās krietni vairāk nekā tāda pati tikai mazlietota automašīna.

Jaunas automašīnas Latvijā tiek finansētas pārsvarā ar banku izsniegtiem auto līzingiem.

Lietotas automašīnas finansēšana

Auto kredīts vai līzings lietotas vai mazlietotas automašīnas iegādei parasti būs saistīts ar nedaudz lielākiem procentiem, tomēr to Latvijā piedāvā gan banku, gan arī nebanku kreditori, līdz ar to piedāvājums ir gana plašs.  Augstākas procentu likmes ir saistītas ar vairākiem nezināmajiem faktoriem, ar kuriem aizdevējs saskaras, piemēram, lietotas automašīnas var būtiski atšķirties ar to vecumu, nobraukumu un tehnisko stāvokli. Tomēr lietota vai mazlietota automašīna būs ievērojami lētāka par jaunu, tādēļ iespējams nedaudz augstākie procenti ilgtermiņā var būt tā vērti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.