Kas jāievēro plānojot budžetu

Plānojot budžetu, jāievēro 3 lietas, lai plāns būtu veiksmīgs un patiešām strādātu.

  1. Ienākumi. Šis ir pats vienkāršākais un acīmredzamākais budžeta elements. Plānojot budžetu, jāzina, cik daudz naudas saņemat un kurā datumā gaidāma alga.

Jāatzīmē, ka ir liela atšķirība, vai Jūs algu saņemat vienreiz nedēļā vai vienreiz mēnesī. Saņemot algu katru nedēļu, algas diena parasti ir viena, piemēram, piektdiena, taču saņemot naudu vienreiz mēnesī, datums parasti un diena parasti atšķiras.

Ja  Jums ir otrs darbs vai citi papildus ienākumi, arī šo naudu varat pievienot savam budžetam . Tomēr nepārvērtējiet- labāk novērtējiet savus ienākumus nedaudz zemākus nekā tie ir patiesībā, nevis augstākus, kas ātri vien novedīs pie tukša maka.

  1. Izdevumi. Plānojot budžetu, ekļaujiet ne tikai ikmēneša izdevumus, bet atstājiet vietu arī neparedzētiem tēriņiem ar kuriem nesaskaraties katru mēnesi, piemēram, apdrošināšanas izdevumi, dzimšanas dienas dāvanas vai ceļojums.

Vislabāk, protams, ja varat apzināt visus iespējamos izdevumus, tādā veidā iegūstot konkrētu priekšstatu, cik tieši Jūs plānojat iztērēt šajā mēnesī.  Tomēr vienmēr gadās kas neparedzēts, tāpēc mēs iesakām sekot šim padomam, proti, izdalīt savu algu ar 12, kas aptuveni ir tik, cik vidēji daudz naudas aiziet neparedzētiem izdevumiem. Bez tam Jūs varat atvērt atsevišķu kontu, kur noguldīt šo summu, lai to neiztērētu.

  1. Termiņi. Ir svarīgi zināt līdz kuriem datumiem Jums jāapmaksā dzīvokļa īre, komunālie maksājumi, telefona rēķins u.c. izdevumi, lai varat izveidot stabilu budžeta plānu. Zinot konkrētus termiņus, Jūs varat plānot, vai attiecīgo maksājumu varat apmaksāt no iepriekšējā mēneša algas vai šī mēneša algas. Mēdz gadīties, ka šie termiņi ir vienādos laikos. Ja Jūs tas neapmierina, sazinieties ar pakalpojuma sniedzēju un mēģiniet  mainīt termiņa datumu uz Jums vēlamo.

Ievērojot šos trīs pamatprincipus Jūs varat veiksmīgi plānot savu budžetu. Ja vēlaties, lai budžeta plāns tiešām strādā, esiet godīgs pret sevi un centieties paredzēt pēc iespējas precīzāk un konkrētāk Jūsu izdevumus, tādā veidā pasargājot sevi no lieka stresa un nevajadzīgām problēmām.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.