Kas ir zaļā karte?

Dodoties tālākos vai tuvākos ceļojumos jau laicīgi ir vēlams rūpīgi apdomāt drošu braukšanu un zināt visus noteikumus, kā arī nosacījumus, lai nerastos nepatīkami starpgadījumi. Nezināšana neatbrīvo no atbildības – tāpēc rūpīgi iepazīsties ar zaļās kartes nepieciešamību un sniegtajām priekšrocībām. Pasargā sevi no iespējamām nepatikšanām jau laikus, ja plāno braukt uz ārzemēm. Esi zinošs un atbildīgs –ceļa satiksmes negadījumos ārzemēs – Tavs palīgs būs zaļā karte, jo tā nepieciešamības gadījumos aizsargās Tevi.

Starptautiskais apdrošināšanas līgums (Zaļā karte) ir apdrošināšanas līgums, kas tiek noslēgts attiecībā uz transportlīdzekli, kurš piedalās ceļu satiksmē valstī, kura ir Zaļās kartes sistēmas dalībvalsts. Zaļo karti slēdz attiecībā uz Latvijā reģistrētājiem transportlīdzekļiem.

Šobrīd dažādas apdrošināšanas kompānijas saviem klientiem piedāvā izdevīgi noslēgt Zaļo karti ar paplašinātu darbības teritoriju:

Zaļās kartes saņemšanas un lietošanas nosacījumi

  • Jāatzīmē, ka Zaļo karti var noslēgt uz dažādiem termiņiem, atkarībā no brauciena laika, piemēram, uz termiņu 15 dienas, 1 līdz 12 mēnešiem;
  • Svarīgi minēt, ka Latvijā iegādātas standartlīguma polises ir derīgas visās Eiropas ekonomiskās zonas valstīs, t.sk. Šveicē, kā arī Serbijā, Horvātijā un Andorā. Savukārt, šķērsojot šo valstu robežas ar derīgu standartlīguma polisi, nav nepieciešams papildus iegādāties ne Robežapdrošināšanas, ne Zaļās kartes apdrošināšanas līgumu;
  • Atceries, ka zaļā karte ir derīga Zaļās kartes sistēmas valstīs, kuras ir norādītas uz apdrošināšanas līguma priekšpuses (aversa);
  • Iegādājies zaļo karti, ja plāno braukt uz Albāniju, Bosniju un Hercegovinu, Baltkrieviju, Izraēlu, Irānu, Maroku, Moldovu, Maķedoniju, Melnkalni, Krieviju, Tunisiju, Turciju un Ukrainu.
  • Zaļā karte – tā ir Tava aizsardzība Zaļās kartes valstīs attiecībā uz trešajai personai nodarītajiem zaudējumiem, kas radušies Ceļu satiksmes negadījumu rezultātā, Tavas vainas dēļ. Piemēram, zaļā karte Tev palīdzēs, ja būsi apskādējis citam piederošu automašīnu;
  • Ņem vērā, ka iebraucot valstī, kura neietilpst ne Eiropas Ekonomikas valsts zonā vai Zaļās kartes sistēmā, ir nepieciešams tās valsts apdrošināšanas līgums.

Esi zinošs un atbildīgs – ja dodies tālākos izbraucienos vienmēr lieto un iegādājies zaļo karti kādā no apdrošināšanas kompānijām.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.