Kas ir fiksēta un mainīga procentu likme?

Kā noprotams pēc termina, fiksēta likme ir tā, kura paliek visu laiku nemainīga, bet mainīgā var svārstīties likmes robežās. Kredītu pasaulē šīs definīcijas ir svarīgas, un ir labi tās zināt, lai sagatavotos, pirms radušies kādi jautājumi.

Kam nepieciešamas šīs likmes?

Viena biznesa sfēra, kurā parādās jēdziens par mainīgajām un fiksētajām procentu likmēm, ir depozīti. Depozīts ir veids, kādā jūs samērā viegli un neko nedarot varat iegūt peļņu no savas naudas, to vienkārši noguldot bankā vai pie nebanku speciālista. Ja jau tagad zināt, ka jums ir noteikta naudas summa, kas tuvākajā laikā nebūs īsti vajadzīga, tad, lai izvairītos no tā, ka šī naudas summa zaudē savu vērtību, varat to noguldīt.

Depozītu mainīgās un fiksētās procentu likmes

Šeit pie depozīta nosacījumiem arī parādās gan fiksētas, gan mainīgas procentu likmes – ja noguldīsiet ar fiksēto likmi, tādā gadījumā varēsiet būt pilnīgi drošs par saviem līdzekļiem, tomēr iespēja nopelnīt neizbēgami būs niecīgāka. Toties, kaut gan šīs mainīgās procentu likmes ir riskantākas (jo procentu svārstības var būt gan pozitīvas, gan negatīvas), tomēr tās var nest lielāku peļņu. Tas gan ir atkarīgs no vairākiem faktoriem, piemēram, ekonomiskās situācijas Latvijā un pasaulē, jūsu noguldījuma termiņa, šī paša noguldījuma valūtas utt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.