Kā ietaupīt naudu uz pārtikas izdevumiem

Lai ietaupītu naudu uz pārtikas izdevumiem, jāsāk ar iepirkšanās paradumu pārskatīšanu. Ja ir ierasts pirkt produktus pēc vajadzības vietējā bodītē ik dienas, pirmkārt, vajadzēs ieviest iknedēļas iepirkšanās plānu. Pērkot pārtiku veselai nedēļai lielveikalā, var izmantot atlaides un klientu kartes. Var sekot, kuriem produktiem noteiktās dienās ir izdevīgākas cenas, lūkojot atlaides veikalu bukletos un reklāmās dažādos sabiedriskajos mēdijos. Tāpat produkti ar zemākām cenām veikalu plauktos ir atzīmēti ar citas krāsas cenu zīmēm, plakātiem, karodziņiem. Starp izdevīgas cenas piedāvājumiem ir akcijas, kad, pērkot vienu produktu, otru saņem bez maksas vai par puscenu, vai, pērkot kādu produktu, otru saņem dāvanā. Te gan ir jāzina, cik parasti maksā šie produkti, lai salīdzinātu, vai cenas atšķirība tiešām ir izdevīga.

Izvairīties no sagrieztu vai mazgātu dārzeņu iepakojumiem. Izdevīgāka cena ir dārzeņiem, kas pirkti uz svara. Arī sagriezta vai gabalos sadalīta gaļa iepakojumā, ja vien šis nav akcijas produkts, ir dārgāks pirkums. Ja ir pieejams liels gabals, palūdziet pārdevējam to sagriezt.

Gaļas un zivs filejas vietā var pirkt veselu zivi vai, piemēram, vistu. Tas, protams, prasa laiku, lai mājās šos produktus apstrādātu, bet iegūstama ēdienu daudzveidība – iznāks zupa, kotletes, gulašs.

Ja mājās ir vieta, iepērcieties vairumā, īpaši akcijas produktus.

Centieties neizvēlēties produktus, kas izvietoti acu augstumā. Ražotāji maksā lielveikaliem par to, lai viņu prece tiktu izvietota tiešā redzamības zonā.

Parasti izdevīgāka cena ir produktiem, kas fasēti lielākos iepakojumus. Bet ir jāuzmanās, ja jūtat, ka šie produkti vienalga sabojājas. Tad, piemēram, pusi no piena iepakojuma uzreiz var izliet krūzē, bet otru pusi ievietot saldētavā.

Ja mājās ir liela saldētava, gaļas produktus ieteicams pirkt mazliet vairāk katrā no iepirkšanās reizēm un daļu sasaldēt. Tad, ja mājās ir arī iekrājušies dārzeņi, bet sasaldētos piena produktus atlaidina, vienu iepirkumu dienu var izlaist, tādējādi ietaupot laiku un ceļa naudu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.