Kā ceļot lēti

Izvēloties pārvietošanās līdzekli, protams, ka pirmais ieteikums ir doties kājām. Tas, bez šaubām, liksies smieklīgs un neiespējams, jo, lai to ievērotu, galamērķim jābūt pietiekami tuvu. Un tomēr. Ideja var izaugt no viena impulsa. Var būt, ka kādreiz Tu izvēlēsies apceļot pasauli kājām. Ir cilvēki, kuri to dara, sēžot uz divriteņa. Projekts, kas piesaistījis pietiekami daudz sabiedrības uzmanības (reklāma feisbukā, ziņas tviterī ceļojuma laikā, ceļojuma dienasgrāmata internetā) un vērsts uz tādu publicitāti, kas nes peļņu, var atpelnīt ieguldījumus, un Tu ceļosi pilnīgi bez maksas. Tikai jānosprauž pagalam interesants mērķis, kas aizrauj arī citus.

Mazliet vienkāršāk ir ceļot ar savu auto, līdzi ņemot visu, kas var noderēt ceļojumā. Matrači un segas aizstās viesnīcas īri – gulēt var gan auto, gan teltīs. Lai arī ārpus Latvijas noteikti jāizvēlas telts celšanai un nakšņošanai auto speciāli paredzētas vietas, to īre nav diez ko dārga. Līdzi jāņem trauki un piederumi ēdiena gatavošanai. Jebkurā valstī iepirkšanās tirgū ir izdevīgāka, kā lielveikala apmeklējums. Pērc lētus produktus, ēd svaigu, reizēm izbaudi ēdienu, kas pagatavots uz vienreizēji lietojamā grila (to var nopirkt Statoil – šī prece nepavisam nav dārga). Ceļošana savā automašīnā aiztaupa nepatīkamu kompāniju, kas var būt organizēta tūrisma brauciena mīnuss, turklāt Tu esi mobils un vari mainīt savu maršrutu uz līdzenas vietas.

Ko vēl vari darīt, lai ietaupītu uz ceļojuma izdevumu rēķina? Apdrošini sevi, noformējot Eiropas veselības apdrošināšanas karti (to izsniedz Nacionālais veselības dienests), ceļojuma laikā izmanto pieejamos wi-fi pieslēgumus. Lai veicas!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.