Ģimenes budžeta plānošana

Ģimenes budžeta plānošana šķiet nogurdinošs uzdevums. Jau izdzirdot vārdu “budžets”  daudziem cilvēkiem rodas negatīvas asociācijas.Taču uz budžeta plānošanu nevajadzētu skatīties kā uz ko tādu, kas ierobežo un kontrolē Jūsu dzīvi. Ir prātīgi kontrolēt savus ikmēneša ienākumus, tomēr pareizs budžeta plāns paredz arī neparedzētus izdevumus vai tēriņus lietām, kuras varbūt nav tik nepieciešamas, tomēr Jūs vēlaties tās iegādāties.

Budžeta plānošana nav iepriecinošs uzdevums, ja vien tas nav Jūsu hobijs vai arī Jums ir neierobežoti līdzekļi. Ja tā nav, tad plānot tēriņus ir diezgan nepatīkama nodarbe. Pat neskaitāmi daudzās grāmatas par personīgo finanšu plānošanu Jūs nespēj pārliecināt, kāpēc tas ir tik svarīgi. Turklāt, ja mūsu valsts līderi un liela daļa lielo korporāciju to neuzskata par svarīgu vai arī neprot darīt, tad kāpēc mums vispār censties? Atslēgas vārds ir “personīgs” jeb Jūsu personīgās finanses – Jūsu dzīve, vēlmes un mērķi.

Lūk, iemesli, kāpēc ir tik svarīgi plānot savu budžetu

Iemesls #1: Jūsu veiksmes plāns

Kā gan var uzbūvēt māju bez iepriekšēja plānojuma? Māja ir tieši tik laba, cik labi ir tās pamati, savukārt pamati nevar tikt uzcelti bez plāna. Tāpat kā mājas celšanā, Jūsu budžeta plāns nosaka, kādas būs Jūsu finanses, tagad un arī nākotnē. Ja vēlaties jaunu mašīnu vai doties ceļojumā, ir jāieplāno un jāatvēl līdzekļi. Ja domājat doties pensijā – arī tas ir jāieplāno. Vai vēlaties, lai Jūsu bērni mācās labā universitātē? Arī tas nenotiek bez plāna, jo kā gan citādi Jūs viņus materiāli atbalstīsiet. Tāpēc prasmīga budžeta plānošana ir pamats Jūsu veiksmei un mērķu sasniegšanai.

Iemesls #2: prasmes uzstādīt mērķus un pieņemt lēmumus

Vai esat domājis, kāpēc Jums neizdodas sasniegt savus finansiālos mērķus? Vai Jūs paliekat bez naudas katru mēnesi jau pēc nepieciešamo rēķinu apmaksas? Ja tā, tad Jūs esat viens no 90% cilvēku, kas neprot uzstādīt reālus mērķus. Zinot cik konkrēti Jūs tērējat katrā no izdevumu kategorijām, kā mājoklis, komunālie maksājumi, ēdiens, transports u.c., Jūs varat pieņemt gudrus lēmumus attiecībā uz citām tādām kategorijām, piemēram, ceļojumi, hobiji, izklaides utml. Analizējot, cik daudz tiek tērēts katrā kategorijā, Jūs ieraugāt, ka kādā no tām ir pārāk lieli izdevumi (piemēram, ēdiens vai komunālie maksājumi), kas savukārt ietekmē citu kategoriju (piemēram, izklaides un hobiji). Izveidojot budžeta plānu un to veiksmīgi pielietojot, Jūs varat pieņemt pareizos lēmumus un sasniegt savus mērķus!

Iemesls #3: Izveidojiet tādu budžeta plānu, kas strādā

Ja Jums patīk tērēt un sasniegt savus finansiālos mērķus, budžeta plānošana ir domāta Jums! Daudzi domā, ka budžeta plānošana ierobežo, taču tā nav. Budžeta plāna būtība ir novadīt naudu pareizajā virzienā . Tāpēc ir svarīgi izveidot reālu budžetu plānu, kas patiešām strādā, lai Jūs varētu paredzēt, kādā virzienā dosies Jūsu alga šomēness. Plānojot savu budžetu katru mēnesi, varat būt drošs, ka ne tikai nomaksāsiet nepieciešamos rēķinus, bet arī izdosies atlikt naudu citām lietām.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.