Budžeta plānošana – svarīgi!

Gada sākums ir labākais laiks, lai novērtētu savu finansiālo stāvokli. Tam var palīdzēt grāmatas par personīgo finanšu plānošanu vai arī lētāks, bet ne sliktāks variants – Internetā pieejamā informācija.

Plānojot nākamo gadu, budžeta plānošana ir neatņemama sastāvdaļa. Savu iepriekšējo tēriņu analīze var būt noderīga turpmākā plānošanā. Galvenais jautājums, uz kuru ir jāatrod atbilde: “Kādas kļūdas mēs pieļāvām pagājušajā gadā un kā no tām varam izvairīties šogad?”

Tomēr jāatceras, ka budžeta plānošana ir uz nākotni orientēts process. Dažkārt par budžetu atbildīgās struktūrvienības velta pārāk daudz laika iepriekšējā gada budžeta analīzei. Lai gan doma ir uzlabot nākamā gada budžetu, šāda laikietilpīga analīze aizkavē jaunā budžeta veidošanu. Analizējot iepriekšējā gada budžetu, ir iespējams izvairīties no tām pašām kļūdām, tomēr tas nesagatavo jauniem izaicinājumiem.

Ilgtspējību iespējams palielināt turoties pie budžeta plāna un mācoties no pagājušā gada neveiksmēm. Taču izmantojot budžeta plānošanas procesu, lai risinātu pagājusā gada problēmas, ilgtspējība un kompānijas iespēja mācīties no kļūdām samazinās, kā arī nesagatavo nākamā gada izaicinājumiem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.